Atletika SCM Zlín
Atletika Kritéria Fotogalerie Články Kontakty
Aktuality

28.9.2017

 Uherské Hradiště: Blíží se konec závodního období a podzimní termín zařazování do SCM. V dnešním zpravodaji  najdtete potřebne informace ke zdárnému zařazení Vašich svěřenců pro příští rok.

[celý článek]

11.9.2017

 Praha: Z MČR do 22 let se vracíme jen s jednou medailí, kterou už tak trochu tradičně získala Kateřina VÁVROVÁ. Mimo jejího stříbra jsme znamenali ale celou řadu hezkých finálových umístění.

[celý článek]

30.7.2017

 Gyor: Hezkého výsledku dosáhl na EYOF v Gyoru Kuba KUNT, když v trojskoku obsadil hezké finálové 8. místo .

[celý článek]

27.7.2017

 Grosseto: Na MEJ v italském Grossetu startovali i dva členové našeho SCM Katřina VÁVROVÁ a Honza VÁCHA.

[celý článek]

MČR do 22 let

11.9.2017

Stříbro pro Kačku + 10 x finále

Z MČR do 22 let si vezeme jednu jedinou medaili. Po třetí za sebou se z tohoto typu národního šampionátu nevrací s prázdnou Kateřina VÁVROVÁ , která v běhu na 200 m si z pražského Edenu odváží stříbrnou medaili za čas 24,13. O den dříve ještě získala Kačku na poloviční distanci nevděčnou "bramboru".

Dařilo se i Blance TOMÁŠKOVÉ, která sice ve svých 17 letech na cenný kov ještě nedosáhla, ale svěřenka Jana Horáka z Uherského Hradiště skončila 2 x těsně pod stupni vítězů. Ve vrhu koulí jí patřilo za 12,84 m 4 . místo a stejného umístění dosáhla i v hodu kladivem za výkon 48,77 m. O jednu příčku si pohoršila v hodu diskem , kde na 5. místo bylo potřeba 39,95 m.

Na dvě finálové umístění si sáhla i Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Na stovce skončila 7., ve finále dvoustovky si pak o dvě  místa polepšila a 5. místo je jejím nejlepším výsledkem na mistrovství této věkové kategorie.

V hodu kladivem jsme měli v sektoru ještě jednu zástupkyni a sice Karolínu KLIŠÍKOVOU (tr.Jan Horák), která skončila hodem 45,35 dluhým na 6. místě.

Radost nám finálovým 6. místem na čtyřstovce udělala i Tereza KAŠPÁRKOVÁ ze Zlína, která si připravuje pod odborným vedením Lukáše Vojtka . Čas 58,61 s.... Na dlouhým plotech nestačil čas 69,61 s na postup z rozběhu.

Další 6. místo putuje do Uherského Hradiště zásluhou Erika JELÍNKA, který vysoké ploty přeskákal ve finále za 15.11 s . Erika trénuje na Slovácku trenér Radek Hrabinnec.

8. místem a postupem do finále čtyřstovky  potěšil dorostenecký mistr České republiky  Jakub MAJERČÁK. Poctivý svěřenec  trenéra Ivana Resslera, má za sebou úspěšnou sezónu s vlekým výkonostním progresem a finálové umístění na prestižních "22" je toho dokladem.

Další členka SCM pocházející ze Zlína Terezka HROMADNÍKOVÁ na finále nedosáhla. V tyči brala svěřenka Standy Lacigy  za 3,21 m místo 9., v trojskoku nestačilo 11,43 m na lepší než 11. místo.

Stejně tak na finálové umístění v silně obsazených sprintech nedosáhl Jan VÁCHA. Na stovce ani výborných 10,98 s nestačilo na lepší jak 10. místo, na dvoustovce byl s 22,24 s prvním nepostupujícím a skončil 9.

Druhému svěřenci trenéra Resslera Nikolaji Romachenkovi čas 56,49 na dlouhých překách finále nezajistil a celkově skončil na slušném 12. místě, což v 17 letech je bezpochyb úspěch.

VŠEM ZA PŘEDVEDENÉ VYKONY i REPREZENTACI NAŠEHO SCM GRATULUJI !!!!

 

Jaroslav Vlček  5.9.2017

vedoucí trenér SCM Zlínského kraje

 

 

 

zpět

Atletika s radostí