Atletika SCM Zlín
Atletika Kritéria Fotogalerie Články Kontakty
Aktuality

28.9.2017

 Uherské Hradiště: Blíží se konec závodního období a podzimní termín zařazování do SCM. V dnešním zpravodaji  najdtete potřebne informace ke zdárnému zařazení Vašich svěřenců pro příští rok.

[celý článek]

11.9.2017

 Praha: Z MČR do 22 let se vracíme jen s jednou medailí, kterou už tak trochu tradičně získala Kateřina VÁVROVÁ. Mimo jejího stříbra jsme znamenali ale celou řadu hezkých finálových umístění.

[celý článek]

30.7.2017

 Gyor: Hezkého výsledku dosáhl na EYOF v Gyoru Kuba KUNT, když v trojskoku obsadil hezké finálové 8. místo .

[celý článek]

27.7.2017

 Grosseto: Na MEJ v italském Grossetu startovali i dva členové našeho SCM Katřina VÁVROVÁ a Honza VÁCHA.

[celý článek]

MČR dorostu a juniorů 2017

1.7.2017

 11 medailí pro SCM ZLÍN !!!

Velmi vydařené vystoupení na letošním "Gigantu" v Jablonci nad NIsou mají za sebou členové Sportovního centra mládeže Zlínského kraje !!! Celkem jsme získali 11 medailí z toho 4 mistrovské tituly.

Nejúspěšnější závodnicí byla KATEŘINA VÁVROVÁ, která sice od jarního přestupu obléka dres brněnského AK OLYMP, ale do podzimu zůstává členkou SCM Zlín. Bývalá závodnice Slovácké Slavie Uherské Hradiště obhájila zlaté halové double a i ze severu Čech si odváží 2 zlaté medaile !!! Její časy na 100 m 11,59 (w2.3) i 200 metrů 23,91 (w3.3), byť znehodnocené větrem jsou vynikající a dávají tušit s jakými ambicemi bude Kateřina vstupovat do bojů na MEJ v Grossetu, kam v polovině července odcestuje.

Nesmírně se dařilo i dalším závodníkům z Uherského Hradiště. Skvělá byla svěřenka Jana Horáka KAROLÍNA KLIŠÍKOVÁ, která získala zlato v hodu kladivem. Hodem dlouhým 57,66 m zůstala jen necelých 2,5 metru od mírnějšího limitu, který by ji zaručil účast na dorosteneckém MS v Nairobi.

Čtvrté zlato přidal na 400 m JAKUB MAJERĆÁK, který pod vedením trenéra Ivana Resslera, zaznamenal v letošním roce velký výkonnostní progres a jeho mohutný finiš ve finále čtyřstovky musel udělat každému atletickému fandovi radost !!! Nesmírně pracovitý atlet z Uherského Hradiště bral mistrovské zlato za kvalitních 49,25 s !!!

Do Uherského Hradiiště putovaly další medaile zásluhou BLANKY TOMÁŠKOVÉ, která startovala hned ve 3 vrhačských disciplínách a všude byla úspěšná. V hodu kladivem a ve vrhu koulí bralo stříbro, v diskařském sektoru na ni zbyla nevděčná brambora.Trenér Horák se tak mohl radovat  zásluhou Tomáškové a Klišíkové hned ze 3 cenných kovů !!

Velkou radost nám udělal další Hradišťák JAKUB KUNT. Také on startoval ve 3 disciplínách.Fantastický výkon předvedl v trosjkoku, kde skokem dlouhým 14,39 m (w2.0) vybojoval stříbrnou medaili. O jednu příčku si pohoršil ve výškařském sektoru , kde bral bronz za 193 cm a ještě přidal další finálové umístění ve skoku dalekém, kde výkon 654 cm stačil mezi dorostenci na 7. místo. V Jablonci se Kubovi dařilo a jedná se o dosavadní největší úspěch svěřence Jiřího Brázdila.

ERIK JELÍNEK rovněž z Uherského Hradiště si z Jablonce přivezl bronz na dlouhých  juniorských plůtkách za čas 54,35 s. Na další medaili měl svěřenec Radka Hrabince políčeno na 110 m překážek, ve finále po kolizi s překážkou na něj zbylo jen 7. místo.

Jeden bronz putuje i do Valašského meziřičí a to zásluhou trojskokanky NIKOL HYJÁNKOVÉ, která si v Jablonci vytvořila nový osobní rekord 12,00 m a svěřenka Jirky Kadly se  po zásluze může těšit ze 3. místa..

Bronz vybojovala i ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ v běhu juniorek na 100 m. Štěpánka se těšila ze své první mistrovské medaile, když prolétla cílem za 12,14 s. Jen těsně jí unikla medaile na dvoustovce, kde skončila 4. 

Medailově naprázdno se z "města bižuterie" vracel Honza VÁCHA. Ten si sice z mistrovství odváží dva fantastické osobní rekordy: 100 m 10,77 s a 21,91 s , ale ani tak kvalitní výkony v nesmírně silné konkurenci na místo na bedně tentokrát nestačily. Na 100 m skončil 5., na dvoustovce dokonce 7. Jen připomínám, že v loňském roce by na stovce bral suveréně zlato a i na konci roku by v konečných  tabulkách roku 2016 kraloval českým tabulkám !!! 

Finálové 5. místo bral i NIKOLAY ROMANCHENKOV na 300 m překážek a i když chtěl Kolja asi trochu více, smutnit nemusí, celou atletickou kariéru má teprve před sebou. Potěšilo i 8. místo juniorky TEREZY BRÁZDILOVÉ z Uh.Hradiště, která se do trojskokanského sektoru vrátila po řadě zdravotních potíží, stejně jako 5. místo TEREZY HROMADNÍKOVÉ ze Zlína.

Další dvě finálová umístění putují do Zlína, když v běhu na 400 m překážek skončil MAREK ŠTEFKA 6. o jedno místo hůř skončil dorostenec ADAM NOVOSAD ve výškařském sektoru.

Celkově hodnotím zisk 4 zlatých 3 stíbrných 4 bronzových medailí a 11 finálových umístění jako jednoznačný úspěch.

GRATULUJI všem úspěšným atletkám, atletům a také jejich trenérům a přeji vám všem krásné prožití letních měsíců !!!!

 

Jaroslav VLČEK

vedoucí trenér SCM

zpět

Atletika s radostí